ارز جاب هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد و سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و سود زیان انجام آن به عهده شماست ؛ توجه بفرمایید حتما در چنین سرمایه گذاری هایی مدیریت سرمایه داشته باشید و هوشمندانه عمل کنید

افراد با سواد مالی پایین بیشتر به ارزهای دیجیتال تمایل دارند

  • ۲۱

گزارش جدیدی منتشر شده است که پیشنهاد می‌کند دارندگان ارزهای دیجیتال بهتر است سواد مالی خود را بررسی کنند.

 به گزارش «The Block»، بر اساس گزارشی که بانک مرکزی کانادا به تاریخ ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) منتشر کرده است، احتمال اینکه افرادی که سطح سواد مالی پایینی دارند ارزهای دیجیتال را خریداری و نگهداری کنند، دوبرابر بیشتر از افرادی است که از سواد مالی بالایی برخوردارند.

گفتنی است بانک مرکزی کانادا طی پژوهشی موسوم به مطالعه جایگزین پول نقد به این نتایج دست یافته است. پژوهشگران این بانک تخمین می‌زنند که ۴۷ درصد از کانادایی‌ها در گروه افراد برخوردار از سواد مالی بالا جای می‌گیرند، ۳۵ درصد سواد مالی متوسطی دارند و ۱۸ درصد هم دارای سطح سواد مالی پایینی هستند. آنچه در این پژوهش حیرت محققان را برانگیخته است، این است که ۸ درصد از افراد با سطح سواد مالی پایین، دارنده یکی از ارزهای دیجیتال هستند، حال آنکه تنها ۴ درصد از افرادی که سواد مالی بالا دارند ارز دیجیتال نگه‌داری می‌کنند.

این مطالعه در بازه زمانی اوت تا سپتامبر ۲۰۱۹ (مرداد تا شهریور ۹۸) انجام شده است و در آن پرسش‌شوندگان به سؤالاتی پیرامون میزان استفاده از پول نقد، سطح پذیرش روش‌های پرداخت دیجیتال و اثرات احتمالی حذف پول نقد از اقتصاد پاسخ گفته‌اند.

گفتنی است پژوهشگران در این مطالعه، وزن نمونه آماری را با انطباق ترکیب اجتماعی-جمعیتی شهروندان کانادا واسنجی کرده‌اند تا از به‌وجودآمدن سوگیری‌های احتمالی در مشخصه‌هایی از قبیل جنسیت، درآمد، سطح تحصیلات و وضعیت اشتغال پرسش‌شوندگان جلوگیری شود. ناگفته نماند که از میان جمعیت ۳۷.۵ میلیونی کانادا در سال ۲۰۱۹، ۸۴ درصد اسم ارزهای دیجیتال را شنیده‌اند و تنها ۵ درصد از آنها یک یا چند قلم از ارزهای دیجیتال را در سبد دارایی‌های خود دارند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی