ارز جاب هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد و سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و سود زیان انجام آن به عهده شماست ؛ توجه بفرمایید حتما در چنین سرمایه گذاری هایی مدیریت سرمایه داشته باشید و هوشمندانه عمل کنید

رایج‌ ترین و پرکاربردترین اصطلاحات در ارزهای دیجیتال (قسمت اول)

  • ۲۲

رایج‌ترین اصطلاحات ترید ارز دیجیتال؛ اصطلاحات پرکاربرد دنیای ارزهای دیجیتال

مواردی که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم همگی جزو رایج‌ترین و پر کاربردترین اصطلاحات ترید ارز دیجیتال هستند. اگر تریدر ارزهای دیجیتال هستید باید با این اصطلاحات آشنایی داشته باشید.

All-Time High (ATH) : بالاترین قیمت تاریخ

بالاترین قیمت تاریخ (ATH) زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک ارز دیجیتال، رکورد جدید در بالاترین قیمت  ثبت کند.

All-Time Low (ATL): پایین‌ترین قیمت تاریخ

پایین‌ترین قیمت تاریخ (ATL) زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک ارز دیجیتال به پایین‌ترین قیمت تاریخ خود برسد.

Bag holder: نگهداری غیر منطقی یک ارز دیجیتال

اصطلاح Bag holder برای تریدر ها یا معامله گرانی استفاده می‌شوند که درنگهداری یک ارز دیجیتال در حال سقوط به صورت غیر منطقی پافشاری می‌کنند.

BEAR/BEARISH: بازار خرس/خرسی

بازار خرسی اصطلاحی است که برای بازارهای در حال سقوط و کاهش ارزش یک دارایی استفاده می‌شود. به تریدری که فکر می‌کند بازار روند سقوطی خواهند داشت Bearish می گویند

BEAR Trend: بازار خرسی بلند مدت

زمانی که پیش بینی می‌شود یک ارز دیجیتال بازار خرسی بلند مدتی را در پیش خواهد داشت، از اصطلاح BEAR Trend استفاده می‌کنند.

Bear Trap: سیگنال اشتباه بازار خرسی

به سیگنال‌های اشتباهی که نشان دهنده سقوط یک بازار هستند Bear Trap می گویند. معمولاً بازارهای مالی قبل از شروع رشد خود، یک سقوط کوچک را تجربه می‌کنند که همان سیگنال اشتباه بازار خرسی است.

Bull/Bullish: بازار گاو/گاوی

بازار گاوی اصطلاحی است که برای بازارهای در حال صعود و افزایش ارزش یک دارایی استفاده می‌شود. به تریدری که فکر می‌کند بازار روند صعودی خواهد داشت Bullish می گویند

Bull Trap: سیگنال اشتباه بازار گاوی

به سیگنالی که نشان دهنده رشد قیمت است در زمانی که قرار است قیمت‌ها سقوط کند سیگنال Bull Trap می گویند. این سیگنال معمولاً زمانی دیده می‌شود که قیمت یک ارز دیجیتال در تلاش برای عبور از سقف مقاومتی است ولی موفق نمی‌شود.

Bull Trend: بازار گاوی بلند مدت

زمانی که پیش بینی می‌شود یک ارز دیجیتال بازار گاوی بلند مدتی را در پیش خواهد داشت، از اصطلاح Bull Trend استفاده می‌کنند.

Buy the Dips: خرید از کف

خرید از کف از جمله اصطلاحات رایج‌ترید ارز دیجیتال است که به معنای خرید از پایین‌ترین قیمت بعد از یک بازار نزولی است. Buy the Dips یک استراتژی است که که می‌گوید زمانی که بقیه در ترس قرار دارند و درحال فروش هستند شما باید شجاع باشید و در پایین‌ترین قیمت خرید کنید، به این ترتیب بعد از برگشت بازار بیشترین سود نصیب شما خواهد شد.

FOMO: ترس از دست دادن

Fomo از جمله اصطلاحات ترید ارز دیجیتال است که زمانی که افراد ترس از دست دادن فرصت به دست آوردن سود را داشته باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاح مخفف عبارت “Fear Of Missing Out”  است. FOMO یک نوع محرک روانی در بازار است که منجر به سرمایه گذاری افراد می‌شود. در بازارترید ارزهای دیجیتال زمانی که مردم به صورت غیر منطقی در حال خرید باشند از FOMO برای نشان دادن وضعیت روانی آن‌ها استفاده می‌شود.

FUD: ترس، عدم اطمینان و تردید

ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) وضعیت مخالف FOMO است. FUD زمانی رخ می‌دهد که افراد به صورت غیر منطقی نگران از دست رفتن سرمایه گذاری خود هستند. در بازار ارزهای دیجیتال، به فروش‌های غیر قابل توضیح و بدون دلیلی که تحت تأثیر جو روانی منفی قرار دارد FUD می گویند.

HODL یا HOLD: نگهداری ارز دیجیتال

HODL یکی دیگر از اصطلاحات ترید ارزهای دیجیتال است که در واقع شکل ناصحیح واژه HOLD است. این اصطلاح اولین بار توسط یکی از کاربران فروم بیت کوین استفاده شد.  این کاربر که در حالت عادی نبود، در پست خود اعلام کرده بود از کاهش قیمت بیت کوین ضرر کرده است و تریدر خوبی نیست اما قصد دارد به HODL کردن بیت کوین ادامه دهد.  HOLD یا Holding در حال حاضر یکی از استراتژی‌های مهم در تریدینگ به حساب می‌آید. تریدر هایی که به آینده یک ارز دیجیتال امیدوار هستند به جای فروش، استراتژی HODL را درپیش می‌گیرند.

To The Moon: به ماه/ افزایش قیمت

اصطلاح To The Moon معمولاً زمانی استفاده می‌شود که قیمت یک ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده باشد. skyrocketing نیز اصطلاح دیگری نیز که تقریباً هم معنی با “به ماه” است.  برای مثال گفته می‌شود قیمت استلار به ماه رسید.

Transaction fee: کارمزد تراکنش

کارمزد تراکنش مبلغی است که ارسال کننده تعیین می‌کند و ماینر ها برای تأیید تراکنش دریافت می‌کنند. ماینر ها معمولاً ابتدا تراکنش‌هایی با کارمزد بیشتر را تأیید می‌کنند بنابراین اگر سرعت تراکنش برای شما مهم است معمولاً باید هزینه بیشتری بپردازید. کارمزد تراکنش اهمیت بسیار زیادی برای تریدر ها دارد. خصوصاً تریدر های با سرمایه اندک و نوسان گیر که روزانه ممکن است بارها اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنند.

از این رو ارزهای دیجیتالی مانند استلار که سرعت تراکنش بالا و کارمزد تراکنش کمی دارند با استقبال خوبی رو به رو شده‌اند. شما می‌توانید همین حالا با بررسی قیمت استلار در نوبیتکس، برای خرید این ارز دیجیتال محبوب اقدام کنید.

Swing Trading: معاملات نوسانی یا نوسان گیری

این اصطلاح‌ترید ارز دیجیتال در بین تریدر ها به خوبی شناخته شده است. هدف تریدر در نوسانگیری، خرید یک دارایی در پایین‌ترین قیمت و فروش آن در بالاترین قیمت است. اینکار می‌تواند بسته به میزان نوسان به صورت روزانه یا چند روز یکبار انجام شود.

نوسان قیمت در ارزهای دیجیتال باعث شده تا بسیاری از تریدر ها از این استراتژی استفاده کنند. با این حال نوسان گیری همیشه سود آور نیست و می‌تواند یک استراتژی پر هزینه باشد.

Whale: وال

وال‌ها بزرگترین بازیگران بازارترید ارز دیجیتال هستند. آن‌ها سرمایه گذارانی هستند که حجم زیادی از ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند. به همین دلیل رفتار آن‌ها بر بازار ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد و می‌توانند باعث ایجاد صف‌های خرید یا فروش شوند. انتخاب نام وال برای آن‌ها به چند دلیل است. وال‌ها بزرگترین موجودات روی زمین هستند و وال‌های ارز دیجیتال نیز بزرگترین سرمایه گذاران بازار به حساب می‌آیند. همچنین حرکت وال‌ها در سطح آب می‌تواند موج‌های بزرگی ایجاد کند. وال‌های ارز دیجیتال نیز می‌توانند باعث ایجاد موج‌های شدید در بازار شوند.

وال‌ها می‌توانند خرسی یا گاوی باشند. وال‌های خرسی در پی کاهش قیمت‌ها و وال‌های گاوی در پی افزایش قیمت‌ها هستند.

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد  /  ارزجاب  /  ارزسازان

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی