ارز جاب هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد و سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و سود زیان انجام آن به عهده شماست ؛ توجه بفرمایید حتما در چنین سرمایه گذاری هایی مدیریت سرمایه داشته باشید و هوشمندانه عمل کنید

سایت های سرمایه گذاری هایپ چیست ؟ واقعیت یا سراب ؟

  • ۴۵

سایت های هایپ چیست؟

به طور کلی سایت های هایپ به سایت هایی گفته میشود که سود آن ها بیشتر از مقدار استاندارد است یعنی 4 تا 5 درصد در سال میباشد. خود هایپ به معنی سرمایه گزاری با سود دهی بالا میباشد.

روش کلی سایت های هایپ اینطور میباشد که شما مبلغ مورد نظر را به سایت های هایپ میدهید و این سایت ها درصد مشخصی سود دهی برای پول شما تایین میکنند. مثلا به شما میگویند اگر 10 دلار سرمایه گزاری کنید در طی دو روز پول شما را دو برابر میکنند.

به گفته آن ها پول شما را در بازار های جهانی ارزهای دیجیتال شرط بندی های فوتبال و… سرمایه گزاری میکنند ( که تنها یک حرف است و نمیتوانند اثبات کنند ) و با بازدهی بالا پول شما با سود آن به شما برمیگردانند.

خلاصه تاریخچه سایت های هایپ

اوایل هایپ ها به صورت آفلاین فعالیت خود را شروع کردند یعنی شما شخصی که وعده سرمایه گزاری با سود بالا را داده بود میدیدید و سپس بعد از گزاشتن شروط مربوط به سرمایه گزاری پول خود را به او تحویل میدادید. ولی بعد از آمدن اینترنت سایت های هایپ به وجود آمدند و کلاه برداری راحت تر از قبل شد.

برای اولین بار و معروف ترین فرد در حوضه کلاه برداری های هایپی چارلز پونز بود. او یک فرد آمریکایی بود که وعده سود دهی بالا نسبت به سرمایه گزاشته شده به افراد داد. بعد از این که فردی سرمایه خود را به او داد پونز هر چند وقت باید مبلغی به عنوان سود به آن فرد تحویل میداد.

بعد گذشت مدت مشخص کرده پونز از پول خود آن فرد مبلغ مشخص کرده را به عنوان سود پول به او داد. طولی نکشید پونز توانست اعتماد افراد بیشتری را به خود جلب کند و طی مدت کوتاهی چند ملیون دلار پونز توانست از سرمایه گزاری های مردم جمع آوری کند.

بعد از جمع آوری 20 ملیون دلار در ظرف یکسال و خرج کردن آن دیگر کار از کار گزشته بود. چرلز پونز ضربه سختی به اقتصاد آمریکا زد و شش بانک و عده زیادی از مردم را ورشکسته کرد. از این رو به این نوع از کلاه برداری ها کلاه برداری پونزی نیز گفته میشود.

در طی این سال کلاه برداری های زیادی همچون پونز شکل گرفت. افرادی که با دادن وعده های دروغی پول مردم را از آن ها میگرفتند و بعد از مدتی نه تنها سودی به آنها نمیدادند بلکه از اصل پول آنها نیز دیگر خبری نبود.

خلاصه فعالیت این گونه کلاه برداری های پونزی به این صورت است که مردم را با دادن سود های بالا وسوسه میکنندمدت محدودی پرداختی برای اعتماد سازی و جذب افراد دیگر نیز دارند. ولی بعد از مدتی که پول زیادی جمع آوری کردند اسکم ( کلاه برداری ) شده و دیگر پرداختی ندارند.

کسب درآمد از این گونه سایت ها ممکن است؟

متاسفانه سایت های هایپ به دلیل فعالیت در بستر اینترنت از شفافیت بسیار کمتری برخوردار بوده و کلاه برداری توسط آن ها آسان تر شده است.

ولی این به این دلیل نمیباشد که کسب درآمد از آن ها غیر ممکن باشد. اگر استراتژی مناسبی برای فعالیت در این سایت ها داشته باشید شما میتوانید ریسک خود را کم کنید و حتی سود نیز از این سایت ها داشته باشید.

همان طور که گفته شد کسب درآمد از سایت های هایپ غیر ممکن نیست ولی خوب ریسک بالایی دارد. اگر پولی کنار گزاشتید و به آن چندان وابسته نیستید و نیاز ندارید میتوانید مقدار بسیار کمی از آن را برای شروع در این سایت های هایپ سرمایه گزاری کنید.

بهتر است سایت هایی که سابقه بیشتری دارند و یا سود معقول تری میدهند سرمایه گزاری کنید. با سرمایه های پایین حتی یک دلار و همچنین پلن های مدت کوتاه ثبت نام کنید.

در کل این سایت ها قرار است اسکم شوند و پول عده ای را ببرند. فقط کسانی میتوانند از این سایت ها سود داشته باشند که بهترین زمان سرمایه گزاری و به موقع سرمایه خود را خارج کردند.

کسب درآمد از سایت های هایپ

کسب درآمد قطعی از این سایت ها ممکن نیست ولی اگر درست عمل کنید میتوانید سود هم داشته باشید. به طور کلی اگر تازه کار هستید بهتر است دنبال سایت هایی که حتی پلن ها سرمایه گزاری  آن در حد یک دلار میباشد سرمایه گزاری کنید.

یکی دیگر از روش های کسب درآمدی از این نوع سایت ها سیستم ارجاع مستقیم میباشد. این سیستم به این گونه میباشد که هر فردی که با لینک ارجاع شما ثبت نام کند و مبلغی را سرمایه گزاری کند مبلغی به عنوان پورسانت به شما تعلق میگیرد.

این مبلغ نسبت به پولی که سرمایه گزاری شده توسط ارجاع شما میباشد یعنی پول بیشتر پورسانت بیشتر به شما تعلق میگیرد. البته هیچ گونه پولی از ارجاع شما کسر نمیشود و این پول تنها از طرف شرکت به خاطر جذب زیر مجموعه میباشد.

یکی از استراتژی های مناسب برای فعالیت در این نوع از سایت ها این میباشد که شما از 100% سرمایه ای که در نظر گرفتید. نصف بیشتر آن حدود 70 تا 80 درصد آن را در سایت های با سابقه و سایت هایی که سود معقول و مناسب تری میدهند سرمایه گزاری کنید.

20 تا 30 درصد آن را نیز در سایت هایی که سود بالاتر و یا تازه تاسیس هستند سرمایه گزاری کنید. این یکی از معقول ترین استراتژی ها میباشد که درصد موفقیت شما را افزایش میدهد.

چگونه سایت مناسب برای سرمایه گزاری پیدا کنیم و از اسکم (کلاه برداری) نبودن آن مطمئن شویم؟

خوشبختانه برای تشخیص سایت های مناسب هایپ از سایت های اسکم راه حلی وجود دارد. بعد از به وجود آمدن سایت های هایپ سایت هایی به نام مانیتورینگ (monitoring) به وجود آمدند.

کار این سایت ها به گونه است که مشخصات کامل و مهم تر از همه اسکم نبودن سایت های هایپ را بررسی و به کاربران خود نمایش میدهند. شما میتوانید با مشاهده این سایت ها و حتی خواندن نظر برخی از کاربران بهترین سایت هایپ برای سرمایه گزاری را انتخاب کنید.

معرفی یک سری از سایت های مانیتوریگ مناسب

  1. allmonitors24.com
  2. hyipmonitors24.net
  3. popularhyip.com

سایت های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند و شما میتوانید با سرچ کلمه (hyip monitoring) دیگر سایت های مانیتورینگ را مشاهده کنید.

خلاصه مقاله

در این مقاله سعی شد به طور کامل به برسی سایت های هایپ پرداخته شود. اصل اول سرمایه گزاری حفظ سرمایه است. به همین خاطر ما هیچ توصیه ای به فعالیت در این گونه سایت ها نمیکنیم.

اگر علاقه مند به تجربه یا سرمایه گزاری در این گونه سایت ها هستید این مقاله میتواند دید خیلی خوبی قبل از شروع فعالیت در این گونه سایت ها به شما دهد.

به نظر من همیشه یاد بگیرید خودتون با پول خودتون کار کنید. شاید برای یادگیری مقداری پول از دست بدهید ولی زمانی که یاد بگیرید دیگر به کسی وابسته نیستید. با دانش خودتون میتونید با کمترین ریسک بیشترین سود رو ببرید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد /  ارزجاب

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی